Ośrodek Zdrowia – przebudowa, rozbudowa - Budynki użyteczności publicznej

Lokalizacja: powiat Sanocki

Inwestor: Jednostka samorządu terytorialnego

Powierzchnia użytkowa: 398,45 m2

Projekt: 2017

Autor: Karolina Szałankiewicz

Objęty opracowaniem budynek zlokalizowany jest w powiecie sanockim, budynek od lat funkcjonuje jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W latach ubiegłych ulegał on drobnym przebudowom i rozbudowom dostosowujących go do obowiązujących standardów wymogów prawa budowlanego tj. budowa pochylni dla niepełnosprawnych oraz windy.

Przedmiotowy budynek jest obiektem podpiwniczonym (pomieszczenia techniczne), posiadający dwie kondygnacje nadziemne (parter i I piętro) oraz poddasze użytkowe (administracja).

Na parterze i I piętrze znajdują się gabinety lekarskie, zabiegowe, toalety, rejestracja, recepcja i pomieszczenie gospodarcze.
Na parterze przebudowie podlega jeden gabinet lekarski, w jego miejsce projektowany jest korytarz komunikujący część istniejącą z nową rozbudową oraz pomieszczenie socjalne i szatnie dla pielęgniarek.

Na I piętrze przebudowie ulegnie pokój rejestracji specjalistycznej skąd projektowane jest przejście do nowej części obiektu oraz wewnętrzne schody, które w tym momencie nie pełnią funkcji użytkowych. Nastąpi usunięcie – wyburzenie tego pionu komunikacyjnego.
Rozbudowa projektowana jest jako obiekt o trzech kondygnacjach użytkowych ( parter, I piętro, poddasze użytkowe) bez podpiwniczenia. Wszystkie poziomy kondygnacji projektowane są w oparciu o istniejące poziomy budynku, tak by wykończone powierzchnie posadzek były na jednym poziomie.
Na parterze projektuje się dodatkowe wejście ze schodami zewnętrznymi oraz pochylnią do przychodni dla dzieci zdrowych. Od strony północno – zachodniej projektowane jest wejście do budynku, na klatkę schodową obsługującą całość obiektu. Na parterze znajdują się dwa gabinety lekarskie, jeden zabiegowy, pokój pielęgniarki, recepcja, toaleta, dwie poczekalnie i wiatrołap.

Na I piętrze w rozbudowanej części powstaną dwa dodatkowe gabinety lekarskie, jeden zabiegowy, punkt pobrań, poczekalnia, dwie toalety oraz klatka schodowa, która pełni funkcję węzła komunikacyjnego.

Na poddaszu użytkowym w części nowej projektuje się pomieszczenie archiwum, natomiast istniejąca część budynku zaadaptowana zostaje na część administracyjno-techniczną.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 785 637 673

biuro@ba-creatio.pl

Creatio Karolina Szałankiewicz
ul. Szkolna16, Mymoń
38-524 Besko

NAPISZ DO NAS