Termomodernizacja budynku szkoły - Budynki użyteczności publicznej

Lokalizacja: powiat Sanocki

Inwestor: Jednostka samorządu terytorialnego

Powierzchnia użytkowa: 1267,70 m2

Projekt: 2020

Autor: Karolina Szałankiewicz

Objęty opracowaniem budynek zlokalizowany jest w powiecie Sanockim i od lat funkcjonuje jako budynek przeznaczony do nauczania wczesnoszkolnego.

Budynek szkoły jest obiektem podpiwniczonym (suterena, której poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu), posiadający dwie kondygnacje nadziemne (parter i I piętro) oraz poddasze nieużytkowe (strych).

Zakres opracowania obejmuje prace remontowe konieczne do wykonania ocieplenia budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w przegrodach zewnętrznych (montowaną w warstwie ocieplenia-ciepły montaż), remont schodów zewnętrznych oraz wykonanie nowej elewacji. Należy wymienić również zadaszenie przed wejściami do obiektu oraz wykonać nowe balustrady.

Projekt zakłada wykonanie niezbędnych uzupełnień, zamurowań elementów budowlanych jak drzwi zewnętrzne, oraz naświetla na poddaszu. Projekt zakłada również remont ościeży po wykonanej wymianie stolarki okiennej oraz wymianę parapetów wewnętrznych.

Zaprojektowano elewacje wentylowane jako system podwieszonych płyt HPL w szerokiej gamie kolorystycznej, które mają nadać charakter miejscu i wskazać na jego funkcję przeznaczoną dla dzieci. Ponadto poprzez „zblokowanie” grup okien nadano ład na elewacjach oraz uporządkowano ich układ.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 785 637 673

biuro@ba-creatio.pl

Creatio Karolina Szałankiewicz
ul. Szkolna16, Mymoń
38-524 Besko

NAPISZ DO NAS